Advent a vánoční výstava v Českém muzeu stříbra na Hrádku

Letošní vánoční výstavu v Českém muzeu stříbra opět doprovodí akce Advent na Hrádku. Pro tento den připravujeme celodenní doprovodný program nejen pro rodiny s dětmi. Připraveny budou adventní dílny (zdobení perníčků, výroba ozdob z ovčího rouna, zvykoslovná dílna atd.) či tradiční adventní trh s vůní skořice a svařeného vína. Pro návštěvníky bude otevřena vánoční výstava „Tvořivé Vánoce“ s vánočním kvízem a s fotokoutkem. Netradičně bude otevřen také I. prohlídkový okruh „Město stříbra“ ve vánočním duchu. Počínaje Adventem na Hrádku budou moci návštěvníci hlasovat o nejkrásnější adventní věnec vyrobený žáky MŠ a ZŠ. Vánoční atmosféru doplní i adventní koncert.

Program:
Kdy: 10. 12. 2022 od 10.00 do 16.00
Kde: Hrádek

  • Adventní trh
  • Adventní dílny
  • Koncert
  • Prohlídka vánoční výstavy se zábavným kvízem
  • Prohlídka 1. prohlídkového okruhu „Město stříbra“
  • Soutěž pro MŠ a ZŠ o nejkrásnější adventní věnec (hlasování návštěvníků)
  • Symbolické vstupné: 30,- Kč dospělí, 20,- Kč děti.

Vánoční výstava TVOŘIVÉ VÁNOCE bude věnována starším i novějším tradicím. Budou zde představeny vánoční dekorace, výrobky místních výtvarníků, nadšenců a sběratelů. Svou rozsáhlou sbírku především vánočních historických formiček a vykrajovátek představí kutnohorská sběratelka Ing. Lenka Choutková. Těšit se můžete na kutnohorské perníčky paní Marty Fojtové, textilní dekorace s motivy Kutné Hory paní Pavlíny Chládové, dřevořezby i dřevěný betlém kutnohorské výtvarnice Hany Richterové, zvykoslovné předměty paní Jany Kuželové a v neposlední řadě vánoční výstavu doplní o své výrobky – keramický betlém, ozdoby a kresby ak. mal. Jitka Jelínková.

Vstupné: 30,- Kč dospělí, 20,- Kč děti.

Netradičně bude otevřen na Hrádku také I. prohlídkový okruh „Město stříbra“ ve vánočním duchu. V rámci expozice si budou moci návštěvníci prohlédnout vánoční stromky s ozdobami dodanými zejména od regionálních výrobců.

Vstupné: 70,- Kč dospělí, 40,- Kč děti.

Otevřeno bude ve dnech 6. 12. 2022 – 8. 1. 2023, 10.00 – 16.00

Zavřeno bude ve dnech 24. 12., 25. 12., 31. 12., 1. 1. 2023