V Kamenném domě se strašilo, na Hrádku se hrálo

Tak by se dala shrnout 19. muzejní noc v Českém muzeu stříbra, která proběhla v pátek 17. května od 19 do 23 hodin v prostorách Hrádku a Kamenného domu. Program byl opravdu velkolepý.

Jak je zvykem, výstavy i stálé expozice si mohli návštěvníci prohlédnout za symbolické dobrovolné vstupné, zároveň jim zde byli k dispozici naši průvodci a pracovníci odborného oddělení, aby zodpověděli jejich zvídavé dotazy.

Ve dvou vstupech pobavilo i poučilo představení souborů Mrsťa Prsťa, SHŠ Colonia Nova a Malé divadlo Kolín, které svým představením na téma husitství doplnilo interaktivní výstavu Kutná Hora husitská. Po celý večer se Hrádkem linula také hudba souboru Hausbroken Consort. Na své si přišli i nejmenší, nechybělo totiž malování na obličej ve stylu starověkého Egypta, které zpestřilo výstavu Ve stínu pyramidy.

Bohatý program pro děti i dospělé byl připraven i v Kamenném domě, tentokrát přejmenovaném na Strašidelný Kamenný dům. Děti tu absolvovaly stezku odvahy, kde na ně čekaly rozličné úkoly čertů, bludičky, bílé paní, čarodějnice a dalších. Dospělí si mohli užít ukázky hry na harmonia v podání Ondřeje Muchy, autora výstavy Kutnohorská varhanářská škola.

Návštěvnost letošní muzejní noci v Českém muzeu stříbra se vyšplhala na úctyhodných na Hrádku 2 643 osob a 1903 osob v Kamenném domě a my se již teď těšíme na další akce, které nás letos čekají, z těch nejbližších můžeme zmínit třeba 5. kutnohorský kulatý stůl, tedy konferenci na téma husitství přístupnou široké veřejnosti, který proběhne 6. 6. na Hrádku. Dále nás 19. 6. čeká přednáška Mgr. Gabriely Vrtalové na téma Příběhy egyptských mumií aneb o zvířatech a lidech.