Aktuality a tiskové zprávy

Pozor, výzva

Máte doma staré fotografie či pohledy, na kterých jsou zachyceny kutnohorské kavárny, restaurace, mléčné bary popřípadě vinárny dob socialismu či starší? Sbíráte obaly od cukrovinek, kávy či čaje popř. reklamní předměty s touto tématikou a měli byste zájem vystavit tyto poklady na připravované výstavě?

Kontakt:
Tel.: 722 994 395
E-mail: altova@cms-kh.cz

Předměty je možné nosit do 28.6.2024 na adresu Barborská 33, Kutná Hora, po-pá 8:00-14:00.

Houslový koncert

V sobotu 17. února proběhl v Kamenném domě v mnoha směrech výjimečný houslový koncert. Středobodem koncertu byly totiž housle z roku 1847, které zhotovil kutnohorský mistr houslař Ferdinand Josef Homolka. České muzeum stříbra je pořídilo v roce 2022 díky dotaci Ministerstva kultury ČR a za finanční podpory Středočeského kraje.

Hudebního představení houslí se ujal pan Viktor Mazáček, člen České filharmonie, kterého na klavír doprovázela paní Yukie Ichimura. Pan Mazáček s sebou přivezl ještě další dvoje housle, jedny barokní a jedny soudobé od pražského houslařského mistra Jana B. Šidlena. Mezi jednotlivými skladbami obecenstvu pan houslař Pavel Hušek z královéhradeckého ateliéru Pilař představil nejen dějiny houslařského řemesla v českých zemích nebo stavbu nových houslí, ale i osudy rozvětveného houslařského rodu Homolků a především úskalí restaurování „muzejních“ houslí. Pozvání na koncert přijal i pan Tomáš Hostička, původní majitel Homolkových houslí z roku 1847.

Návštěvnost v lednu 2024

Návštěvnost expozičních okruhů a výstav Českého muzea stříbra v lednu 2024.

Hrádek139

Otevřeno od 26. března

V roce 2024 se muzeum návštěvníkům otevře už v úterý 26. března.

Koncert souboru La Sphera

V neděli se Hrádkem rozezněl koncert souboru La Sphera. Kromě kvalitní hudby mohli návštěvníci zažít také jedinečné historické hudební nástroje – barokní housle, cembalo či zobcové flétny.

Advent na Hrádku

V sobotu proběhl tradiční Advent na Hrádku. Nechyběly řemeslné stánky, adventní dílny nejen pro děti či příjemný koncert. Připomeňte si atmosféru ve fotogalerii.

Návštěvnost v listopadu 2023

Návštěvnost expozičních okruhů a výstav Českého muzea stříbra v listopadu 2023.

Hrádek2 502
Kamenný dům836

Vánoce na Hrádku

Už cítíte Vánoce? Přijďte se naladit na Hrádek. Již zítra otevírá naše tradiční vánoční výstava! A pokud byste rádi trochu bohatší program, zveme Vás na náš sobotní Advent na Hrádku s dílničkami, jarmarkem a koncertem!

Návštěvnost v říjnu 2023

Návštěvnost expozičních okruhů a výstav Českého muzea stříbra v říjnu 2023.

Hrádek13 734
Kamenný dům1 713

Vernisáž výstavy Bezčasí našich krajin

2. listopadu 2023 byla slavnostně zahájena mezinárodní výstava fotografií a obrazů s názvem Bezčasí našich krajin. Je to první společná výstava tří dlouholetých přátel – Jany Vyčítalové, Anniky Clarissy Marnitz a Nina Sable z Německa. K vidění jsou černobílé fotografie Jany Vyčítalové, které zachycují industriální krajinu v porovnání s přírodou. Annika Clarissa namalovala soubor akrylových obrazů, které jsou nefiltrovaným odrazem jejích prožitků a pocitů občas velmi ponurého každodenního života v Porúří. Nino Sable přivezl barevné fotografie zhotovené objektivem svého iPhonu, které předvádějí výraznou krásu městské krajiny, lidmi často míjenou bez povšimnutí. Výstavu můžete navštívit každé úterý až neděli od 10 do 16 hodin na Hrádku.

Stránky